2013. – Rezultati natjecanja i zahvale

Poštovani,

srdačno vam zahvaljujemo što se svojom nazočnoću, pozitivnim
duhom i podrškom uveličali 1. nacionalno natjecanje u čitanju naglas održano na
36. međunarodnom sajmu knjiga i učila Interliber u Zagrebu, 13. studenoga 2013.
godine. Organizatori natjecanja su Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac
Sisak i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mlade pri Hrvatskom
knjižničarskom društvu.

Na natjecanju su sudjelovali predstavnici 14 županija Republike
Hrvatske: Bjelovarsko-bilogorske, Dubrovačko-neretvanske, Istarske, Karlovačke,
Koprivničko-križevačke, Požeško-slavonske, Primorsko-goranske,
Sisačko-moslavačke, Splitsko-dalmatinske, Šibensko-kninske, Varaždinske,
Vukovarsko-srijemske, Zadarske i Zagrebačke.

Prije svega čestitamo pobjednicima i pohvaljenima, njihovim
mentorima, knjižničarima školskih, gradskih, županijskih knjižnica, školama i
ravnateljima, gradovima i županijama!

 

MLAĐA KATEGORIJA (učenici 3., 4. i 5 razreda)

 

1. LEO PRANJIĆ (OŠ STOJA, PULA, ISTARSKA ŽUPANIJA) S DJELOM ALICA
U ZEMLJI ČUDESA LEWISA CARROLLA, MENTORICA: AMADEA DRAGUZET

2. DONATELO TIMOLEON HERJAVIĆ (OŠ
IVANA GRANĐE, SOBLINEC, GRAD ZAGREB) S DJELOM BUM TOMICA 2 SILVIJE ŠESTO,
MENTORICA: NADA VUKAŠINOVIĆ

3. SARA TADIĆ (OŠ BARTOLA KAŠIĆA,
VINKOVCI, VUKOVARSKO-SRIJEMSKA ŽUPANIJA) S DJELOM DNEVNIK PAULINE P. SANJE
POLAK, MENTORICA: VLASTA PAVLOVIĆ

 


Pohvala Prosudbene komisije:

LUKA GREGURIĆ (II. OŠ BJELOVAR, BJELOVAR, BJELOVARSKO-BILOGORSKA
ŽUPANIJA) S DJELOM BUM TOMICA 2 SILVIJE ŠESTO, MENTORICA: SNJEŽANA SERTIĆ

 



STARIJA KATEGORIJA (učenici 6., 7. i 8. razreda)

 

1. BORNA ŽAJA (OŠ GRABRIK, KARLOVAC,
KARLOVAČKA ŽUPANIJA) S DJELOM BIJELI KLAUN DAMIRA MILOŠA, MENTORICA: VESNA MANCE

2. SAŠA (MILE) BILJANOVIĆ (GRAD
ZAGREB) S DJELOM GORSKI VIJENAC PETRA PETROVIĆA NJEGOŠA, MENTORICE: LEA
LEDINSKI, JASMINKA KOKOLIĆ-GOLUBIĆ

3. IVAN ČAGALJ (OŠ PEĆINE, RIJEKA,
PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA) S DJELOM GALEB JONATHAN LIVINGSTON RICHARDA BACHA,
MENTORICA: KSENIJA SOBOTINČIĆ ŠTROPIN

 


Pohvala Prosudbene komisije:

1. DANICA GOLEŠ (OŠ KRUNE KRSTIĆA,
ZADAR, ZADARSKA ŽUPANIJA) S DJELOM SVI ME VOLE, SAMO TATA NE ĐURE ZRAKIĆA,
MENTORICA: JADRANKA TOMAS

2. NIKA ZELIĆ (OŠ BRAĆE RADIĆ,
PAKRAC, POŽEŠKO-SLAVONSKA ŽUPANIJA) S POEZIJOM DRAGUTINA TADIJANOVIĆA,
MENTORICA: MARTINA NENADOVIĆ LNENIČEK

3. MIA PUSTIJANAC (OŠ CENTAR, PULA,
ISTARSKA ŽUPANIJA) S DJELOM ROMEO I JULIJA WILLIAMA SHAKESPEAREA, MENTORICA:
BILJANA MATKOVIĆ

 

Zahvaljujemo natjecateljima koji nisu ostvarili pobjedu, ali su
svojim sudjelovanjem omogućili i uveličali ovo natjecanje, njihovim mentorima,
knjižničarima školskih, gradskih, županijskih knjižnica, školama i ravnateljima,
gradovima i županijama!

 



MLAĐA KATEGORIJA (prema redoslijedu nastupa):

 

  • LUCIJA KULIĆ (OŠ JURJA DALMATINCA,
    ŠIBENIK, ŠIBENSKO-KNINSKA) S DJELOM FAUST, LETEĆI ČOVJEK Z. BILUŠIĆ,
    MENTORICA: ŽIVANA BOGDAN MANDIĆ

  • KLARA MATKOVIĆ (OŠ KANTRIDA,
    RIJEKA, PRIMORSKO-GORANSKA) S DJELOM MIŠEVI I MAČKE NAGLAVAČKE L. PALJETKA,
    MENTORICA: MIRJANA BEVIAKVA

  • MATIA PIJEVIĆ (OŠ MOKOŠICA,
    DUBROVNIK, DUBROVAČKO-NERETVANSKA) S DJELOM ŠKOLJKA LJUPKA ILI GLAS OCEANA R.
    FALLETA, MENTORICA: IRJA JERKOVIĆ

  • LANA FRLETA (OŠ SMILJEVAC, ZADAR,
    ZADARSKA) S DJELOM HARRY POTTER I KAMEN MUDRACA J.K. ROWLING

  • KATJA PALAIĆ (OŠ LUDINA, VELIKA
    LUDINA, SISAČKO-MOSLAVAČKA) S DJELOM PIPI DUGA ČARAPA A. LINDGREN, MENTOR:
    DEJAN ŠIPTAR

  • ROKO KRALJEVIĆ (OŠ BIJAĆI, KAŠTEL
    NOVI, SPLITSKO-DALMATINSKA) S DJELOM BAJKA O RIBARU I RIBICI A.S. PUŠKINA,
    MENTORICA: MARINA KELAVA

  • DORA KUČAN (OŠ DUBOVAC, KARLOVAC,
    KARLOVAČKA) S DJELOM LJUBAVNE MUKE MALOG LUKE I. BOROVAC, MENTORICA: BRANKA
    BOŽIĆ

  • STELA MAJOR (OŠ BRAĆE RADIĆ,
    PAKRAC, POŽEŠKO-SLAVONSKA) S DJELOM CHARLIE I TVORNICA ČOKOLADE R. DAHLA,
    MENTORICA: MAJA ŠIMIĆ

  • ALEN PLANTIĆ (OŠ VISOKO, VISOKO,
    VARAŽDINSKA) S DJELOM ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA I. B.MAŽURANIĆ



STARIJA KATEGORIJA (prema redoslijedu nastupa):

 

  • MARTA HRASTIĆ (OŠ „PROF. BLAŽ
    MAĐER“ NOVIGRAD PODRAVSKI, KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKA) S DJELOM MALI PRINC A. DE
    SAINT-EXUPERYJA

  • MIRNA TURŠĆAK (OŠ VLADIMIRA
    NAZORA, VINKOVCI, VUKOVARSKO-SRIJEMSKA) S DJELOM HVALJEN ISUS, MOJA STARA BAKO
    V. KOVAČIĆA

  • KARLA LUŽAIĆ (SELA,
    SISAČKO-MOSLAVAČKA) S DJELOM SADAKO HOĆE ŽIVJETI K. BRUCKNERA, MENTORICA:
    VESNA IVANKOVIĆ

  • SVEN POCRNIĆ (III. OŠ BJELOVAR,
    BJELOVARSKO-BILOGORSKA) S DJELOM HARRY POTTER I ZATOČENIK AZKABANA J.K.
    ROWLING, MENTORICA ANA -MARIJA FLAJPAN

  • MIHOVIL TOPLAK (OŠ NOVI MAROF,
    NOVI MAROF, VARAŽDINSKA) S DJELOM GROZNI GRGA F. SIMON, MENTORICA: ANAMARIJA
    RUPE

  • MAGDA LOVRIĆ (OŠ KNEZA MISLAVA
    KAŠTEL SUĆURAC, SPLITSKO-DALMATINSKA) S DJELOM APSOLUTNO ISTINIT DNEVNIK
    INDIJANCA NA ODREĐENO VRIJEME S. ALEXIE, MENTORICA: RENATA DOBRIĆ

  • ANTONIO MUSTAHINIĆ (OŠ IVANA
    GUNDULIĆA, DUBROVNIK, DUBROVAČKO-NERETVANSKA) S DJELOM MARTIN PROTIV CIA-e i
    KGB-a D.J. BUŽIMSKOG, MENTORICA: MIRA PERAK


Veliku zahvalu upućujemo članovima Prosudbenih komisija na
sudjelovanju, podršci, konstruktivnim savjetima i kritikama!

 

mr.sc. Ljiljani Sabljak, knjižničarki i
biblioterapeutkinji,

• dr.sc. Vitomiri Lončar, direktorici kazališta Mala
scena, hrvatskoj glumici i znanstvenici,

Vojinu Periću, ravnatelju najstarijeg kazališta slijepih
na svijetu Novi život – glumcu i piscu kazališnih komada,

• dr. sc. Julijani Matanović, hrvatskoj književnici i
sveučilišnoj profesorici,

Silviji Šesto, hrvatskoj književnici i predsjednici
Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade Klub prvih pisaca,

• Romani Leko, aktivistici Centra za neohumanističke
studije i voditeljici projekta Moja prva knjiga

 


Hvala i:

• Knjižnicama grada Zagreba na ustupljenom prostoru za održavanje
natjecanja

• organizacijskom timu Interlibera na ustupljenom prostoru i
tehničkoj podršci

• Hrvatskom knjižničarskom društvu

• Knjižničarskom društvu Sisačko-moslavačke županije na moralnoj
i financijskoj podršci

• svim regionalnim knjižničarskim društvima koja su podržala
natjecanje

• školama, Gradovima, Županijama koji su pomogli dolazak
natjecatelja na natjecanje

• knjižnicama (školskim i narodnim) na svim razinama natjecanja

• Sponzorima: Alenu + Sisak, Alfi, djelatnicima sisačke
poslovnice Hrvatskog telekoma, Hypo banci, Koestlinu, Mlinu i pekarama Sisak,
Profil Mozaiku, Tehnu 2000, V.B.Z.-u

• voditeljicama radionice koje su nam ustupile 15 minuta svog
vremena na štandu MHK-a

• medijima koji su popratili natjecanje

• Bogdanu Arnautoviću i Ratku Vrbanusu koji su snimali materijal
za budući dokumentarni film o natjecanju

• roditeljima, prijateljima i rodbini na podršci i pratnji

• mnogobrojnoj publici

 

Velik odaziv natjecatelja, pozitivni osvrti članova Prosudbenih
komisija, osmijesi na licima pobjednika, ali i sudionika poticaj su
organizatorima za pripremu 2. nacionalnog natjecanja u čitanju naglas 2014.
godine.

Sve daljnje informacije o natjecanju možete pratiti na
internetskoj stranici Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak
www.nkc-sisak.hr u rubrici Natjecanje u
čitanju naglas.


 

Kontakt osobe za detaljne informacije:

Nataša Bujas i Iva Dužić

[email protected]

[email protected]

Tel. 044/521-985